Novinky

Poslední firmware pro Studio Display naznačuje brzký příchod nové generace Macu mini

Externí monitor Studio Display je vybaven vlastním čipsetem A13 Bionic, který obstarává například podporu prostorového zvuku Dolby Atmos či zpracování obrazových dat z vestavěné kamery. Ačkoli to Apple v zásadě neprezentuje, Studio Display běží na operačním systému iOS, který je průběžně aktualizován. A je to právě nejnovější verze firmwaru, která nepřímo odkazuje na dosud nevydaný Mac mini, který se má objevit již velice brzy.

První, kdo na tuto informaci upozornil, byl vývojář Steve Troughton-Smith, který tak učinil prostřednictvím twitterového příspěvku. Nejnovější firmware pro Studio Dipslay obsahuje zmínky o počítači s označením “Macmini10,1“, což je ID modelu, který nepoužívá žádný doposud vydaný Mac mini.

Kdy se objeví nový Mac mini?

S nejvyšší pravděpodobností se jedná o identifikátor další generace Macu mini, jehož premiéra se očekává v polovině letošního roku. Podrobnosti o použitém hardwaru či jakékoli další specifikace kód systému pochopitelně neprozrazuje. Z jiných zdrojů ovšem víme, že připravovaný Mac mini by měl pohánět zbrusu nový procesor M2. Část odborné komunity se zároveň domnívá, že nová generace čipsetů M2 rodiny přijde na řadu až v příštím roce, což by znamenalo, že Mac mini by mohl dostat stejné procesory jako aktuální generace MacBooku Pro – M1 Pro či M1 Max.

Zdroj: CeskyMac.cz(Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Pokud jde o termín uvedení, reálně se zatím jeví vývojářská konference WWDC 2022, kde Apple představí nové verze svých operačních systémů v čele s iOS 16, macOS a watchOS. Kromě Macu mini se můžeme údajně těšit také na nový MacBook Air, který se pochlubí přepracovaným designem a řadou dalších vylepšení včetně rozhraní MagSafe či kvalitnější FaceTime kamery.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button