AktualityNovinky

Poptávka po Apple Watch výrazně slábne, nejméně kusů se prodalo v červnu

Přes počáteční skepse se hodinky Apple Watch setkaly s neuvěřitelným zájmem ze strany uživatelů. První dny po zahájení oficiálního prodeje se výrobci podařilo vyprodat drtivou většinu skladových zásob, což z hodinek udělalo krajně nedostatkové zboží. Aktuální analýza trhu od společnosti Slice Intelligence však ukazuje, že v posledních týdnech došlo k nasycení trhu s čímž koresponduje výrazný pokles prodaných kusů za poslední měsíc.

apple_watch_prodej

Ještě začátkem června se Applu dařilo prodat zhruba 18 000 kusů denně, ovšem za poslední dny tato hodnota padla pod čtyři tisíce kusů. Pro upřesnění je vhodné dodat, že zveřejněná data se vzhtahují pouze k americkému trhu. Dvě třetiny odbytu tvoří základní model Apple Watch Sport, jehož cena startuje na 350 USD (zhruba 8610 Kč). Nejnižší tržní podíl má pochopitelně zlatá varianta hodinek, kterých se od začátku prodalo na dva tisíce kusů. Na přesnější údaje si budeme muset počkat několik týdnů, kdy Apple zveřejní finanční výsledky za uplynulý kvartál.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button