Novinky

Pár slov z Českého Macu

Od uvedení nové verze portálu Český Mac uplynulo několik dnů či dokonce týdnů, je opravdu brzy na nějaké závěry či výstupy, ale i tak se s vámi podělím o pár slov.

Podařilo se mi dokončit zlomek z celkových úprav původního obsahu do nového designu. Kategorie Recenze je nyní zcela přizpůsobena inovovanému vzhledu, včetně výpisu kategorií, jehož náhledové obrázky jsou uzpůsobeny pro Retina displeje. Mariáne moc se neraduj, máš ještě kupu práce před sebou…

Velmi jste mne překvapili s návštěvností portálu, která je na rozjezd pozoruhodná. V průměru zobrazíte přibližně kolem 2.000 stránek denně, pravda, většinou přicházíte skrze vyhledávání, ale na tom ještě zapracuji. Moc děkuji za přízeň!

V souvislosti s dotazem jednoho z čtenářů vás seznámím s důležitou informací týkající se funkčnosti. Zaregistrujete-li se jako nový uživatel na portálu Český Mac budete si možná připadat poněkud zvláštně, proklínat sebe nebo Český Mac…nebudete se totiž moci hned přihlásit. Každý nový uživatel je schvalován manuálně, vím, je to otravné, chcete reagovat okamžitě v diskusi, ale nemůžete. Proč to všechno? Z důvodu bezpečnosti portálu. V poslední době se vyrojily útoky spamových robotů vytvářející stovky uživatelských účtů i skrze základní omezení v podobě captcha prvku. Systém je zbytečně zatěžován stejně tak, jako databáze. Tento problém vyřeší plánovaný přechod na externí řešení pro diskuse – Disqus.

Též stále velmi aktivně stahujete češtiny, které portál Český Mac nabízí, prakticky veškeré externí soubory jsem přesunul na uložiště Dropbox, je to opravdu skvělé řešení a můžete jej pohodlně integrovat do své platformy – Mac, Win, iOS atp. a získat tak bezplatně 2GB v podobě online uložiště. Mrkněte na něj zde. Sdílení souborů je zase o něco snadnější.

Pár z vás si též prohlédlo novou verzi Galerie propagačních materiálů z let 1976 – 2008, kdo tak neučinil mrkněte se, vypadá dobře a je opravdu responzivní. Jen prosím pozor na datovou náročnost.

Nezbývá, než vám všem ještě jednou moc poděkovat a popřát vám zábavu při sledování dnešní Apple keynote, kterou začne Apple živě streamovat na svém webu v 19:00 SEČ. Po jejím skončení se můžete těšit na obsáhlý článek shrnující podstatné informace o nových či aktualizovaných produktech.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button