Novinky

Ovládací centrum v iOS 9.3 dostane vlastní tlačítko pro noční režim

Mezi nejvýznamnější novinky v iOS 9.3 patří funkce s názvem Night Shift. Jejím posláním je zpříjemnit používání iPhonu a iPadu v nočních hodinách, kdy systém automaticky sníží expozici podsvícení a posune barvy k teplejším odstínům. Podnětem k implementaci Nočního režimu se staly studie, podle nichž může vystavení jasně modrému světlu pocházející z LED zdrojů způsobovat problémy se spánkem.

ios-9-3-nightshift-toggleK definování úrovně potlačení modrého světla slouží v beta verzi iOS 9.3 speciální nabídka v nastavení, nicméně u finálního sestavení bude aktivace mnohem snazší. Na kanadských stránkách Applu se totiž objevil render iPadu s vytaženým Ovládacím centrem, kde má funkce Night Shift samostatné tlačítko. Prvek je logicky umístěn v blízkosti posuvníku pro úpravu jasu a nabízí dvě možnosti použití – zapnout noční režim a zapnout do zítřka. Je ovšem otázkou, jak se vývojáři poperou s integrací přepínače do kontrolním centru na iPhonu, kde není přílíš místa nazbyt.

Tip na článek: Kompletní souhrn novinek v beta verzi iOS 9.3

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button