Novinky

Zapomeňte na speciální podložky. Opravdové bezdrátové nabíjení konečně přichází

Na právě probíhajícím veletrhu CES 2019 v Las Vegas se objevil velice zajímavý projekt, který splní sen mnoha technologickým nadšencům. Jedná se totiž o opravdu bezdrátové nabíjení na dálku – telefon, či jiné zařízení, tedy nemusíte pokládat na speciální podložku. Stačí si dokoupit speciální redukci či kryt s přijímačem a můžete nabíjet.

Bezdrátová nabíječka, která se umístí doprostřed místnosti a nabíjí na dálku okolní podporovaná zařízení. O této technologii jsme si mohli nechat jen zdát. Vše naštěstí změnil veletrh CES, kde se objevilo zařízení s názvem Wi-Charge, které se umístí na strop, podobně, jako například klasické světlo. Produkované záření poté dokáže nabíjet podporované telefony, tablety a počítače až do vzdálenosti 10 metrů a to bez nutnosti dobíjené zařízení nějak speciálně ukládat. Zkrátka jen položíte a nabíjíte. Vše by mělo fungovat na bázi infračerveného záření.

Pomalejší, ale za to cool 

Nabíjení je samozřejmě pomalejší, než u klasického drátového nabíjení, ale je to krok dopředu a tato technologie bude určitě velice užitečná a hlavně pohodlná. Nejlepší na všem je, že Wi-Charge by mělo být komerčně dostupné, ale bohužel se neví přesný termín. Ve videu na Twitteru, které o novince informovalo, je totiž termín dostupnosti na veřejných místech „early 2018“, což je v překladu začátek roku 2018. Zde se ale zřejmě autoři překlepli a zřejmě mysleli začátek roku 2019. Tak doufejme, že vývojáři udělali chybu v posledním a ne předposledním čísle. Do roku 2028 by se nám totiž rozhodně čekat nechtělo.

Tato technologie se nám hodně líbí a jsme zvědaví, jak bude ve finále fungovat.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

5 Komentáře

  1. Problémem tohoto “brzy fenoménu” bude podle mě neblahý vliv na zdraví lidí. Je jasně dokázáno, že lidi, kteří žijí v blízkosti drátů vysokého napětí mají procentuálně brutálně přemrštěný výskyt rakoviny proti zbytku průměrné populace. Analogicky řečeno ke stávajícím “sítím” jako je rádio, mikrovlny apod. přibyde další vliv. Vzhledem k tomu, že lidský organismus je závislý na mozku, který může být ovlivněn jak magnetickým zářením, tak mikrovlnami, tak si myslím, že tady za 10 let budeme číst jak se rapidně změnilo zdraví lidí, kteří budou mít v ložnici tento systém bezdrátového dobíjení mobilů a jak nám houfně tito nadšenci do technologií umírají na podivné typy rakovin…Pěkně si 7..8hodin schrupnete pod bezdrátovou nabíječkou zavěšenou na stropě a den ode dne se budete cítit tak nějak hůř…No uvidíme.

    1. Ač s podobnými názory moc nesouhlasím, v tomto případě si také nejsem jistý zdravotní nezávadností. Předpokládám, že výrobce musel splnit nějaké limity ve vyzařování, ale stejně jako u každé nové technologie se může až postupem času ukázat, zda je či není skutečně bezpečná pro lidský organismus.

  2. Tisíce let jsme si večer svítily ohněm, a najednou za posledních 100 let. Obrovský posun v technologii. Ale člověk se po tisice let
    nezměnil. Jsou jen dvě možnosti, buď nás technologie zahubí ,nebo zachrání! Na to B bych nesázel!

  3. Vlivu Wi-Charge technologie na na zdraví se taky obávám. Zatím jsem to detailněji nezkoumal, ale pokud se jedná o záření infračervené, tak by to snad nemuselo být tolik nebezpečné – v tomhle spektru na nás svítí každý den slunce, případně IR senzory.
    Uvidíme, jak dopadnou další studie a doufejme, že nebudou zmanipulované.

    1. IR senzory nesvítí. IR senzory jsou polovodičové součástky schopné IR záření (třeba z dálkového ovladače) přijímat a dekódovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button