Novinky

Odborná pitva MacBooku Air 2020 prokázala lepší možnost opravy než u jeho předchůdce

Že by Apple skutečně naslouchal svým zákazníkům? Vypadá to, že ano.

Borci z iFixit si vybudovali své jméno na tom, že rozebírají tu nejzajímavější spotřební elektroniku a vše přitom pečlivě dokumentují. Na závěr vždy přidají vlastní hodnocení vyjadřující možnost opravy. Výjimku netvoří ani produkty od Applu, které patří mezi jejich nejsledovanější pacienty.

Zdroj: iFixit

Jako poslední se na pitevním stole iFixit objevil nový MacBook Air 2020 s vylepšenou klávesnicí a aktuálním hardwarem v čele s desátou generací procesorů Intel. A je to právě klávesnice s nůžkovým mechanismem, která ilustruje, jak zbytečné bylo posledních 5 let, během nichž museli uživatelé často řešit problémy s poruchovou klávesnici využívající motýlkový typ snímačů. Nový MacBook Air je díky osazení novou klávesnicí pouze o 0,5 tlustší. Tento nepatrný nárůst ovšem přináší zásadní zvýšení spolehlivosti samotné klávesnice, což potěší snad všechny majitele jablečných laptopů.

Zdroj: iFixit

Další příjemné překvapení se týká trackpadu a baterie. Obě komponenty lze mnohem snáze odpojit a v případě poruchy vyměnit za nový díl. V minulých letech tomu tak rozhodně nebylo a servisní mechanici s tím měli mnohem složitější práci.

Apple naslouchá svým uživatelům

Změn se dočkal také chladič procesoru, který je nyní větší a lépe tak odvádí nahromaděné teplo. Přibyly také šroubky u reproduktorů, jejichž smyslem je snížit vibrace při přehrávání, které by mohly způsobovat nežádoucí chrastění.

Zdroj: iFixit

Nový MacBook Air 2020 dokazuje, že Apple opravdu naslouchá svým uživatelům a snaží se své produkty vylepšovat na základně zpětné vazby, které se mu dostává u předchozích modelů. V případě MacBooku Air jsme se konečně dočkali spolehlivé klávesnice a řady další změn, které z něj činí mnohem lépe opravitelný stroj. To se ostatně podepsalo také na celkovém hodnocení, v němž nejnovější laptop od Applu získal 4 body (maximum je 10), což je o jeden bod více než u loňské generace MacBooku Air.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close