Český Mac

Nový výzkum ukázal hlavní důvody, proč lidé nechtějí iPhone X

V loňském roce představený iPhone X otevřel novou kapitolu jablečných smartphonů, která v mnoha ohledech mění zažité standardy a nastavuje novou filosofii toho, jak si Apple představuje mobilní zařízení současnosti. Ačkoli se iPhone X může chlubit skutečně špičkovou výbavou a originálním designem, prodejním trhákem se ani zdaleka nestal.

Na toto téma se zaměřil nový výzkum, jehož výsledky dávají nahlédnout na vnímání běžných spotřebitelů. Průzkumu se zúčastnilo 1500 respondentů, kteří nepodlehli síle marketingu a zůstali věrní stávajícímu zařízení.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Z celkové počtu se 44 % všech dotázaných shodlo na tom, že jsou spokojeni se stávajícím zařízení, které funguje dobře a tím pádem nemají potřebu pořizovat novější iPhone. Druhým nejčastějším důvodem je podle koncových spotřebitelů cena, která je příliš vysoká – tento argument získal 31% podíl. Zhruba 8 % respondentů pak odvětilo, že chtějí zařízení s větším displejem, než jaký nabízí současný iPhone X. Zbylých 17 % se rozdělilo mezi ostatní důvody.

Výsledky průzkumu ukázaly, že uživatelé u iPhonu X řeší nejvíce vysokou cenu a velikost displeje. S ohledem na dosavadní úniky se ovšem dá předpokládat, že právě tyto aspekty vyřeší letošní novinky, respektive predikovaný iPhone X Plus, který údajně nabídne 6,5“ úhlopříčku. Co se týče ceny, tak jejich snížení se jeví značně nepravděpodobné, nicméně nástup nových modelů se promítne do zlevňování stávajících iPhonů a to včetně iPhonu X, který se tím pádem stane dostupnějším pro širší část uživatelů.

Zdroj