AktualityNovinky

Nový rekord. iOS 9 běží po pěti dnech na polovině všech zařízení

iOS 9 je oficiálně k dispozici jen několik dní, už nyní si však může připsat první rekord. Nový operační systém se totiž může chlubit vůbec nejrychlejším nástupem od doby, kdy se iOS poprvé objevil. Po pěti dnech má totiž upgradováno celá polovina všech uživatelů. “iOS 9 má za sebou raketový start a je cestě stát se vůbec nejrozšířenějším operačním systémem v historii společnosti Apple.” říká Phil Schiller, viceprezident Applu pro marketing. Překvapení neskrývají dokonce ani analytici, ti totiž 50% podíl očekávali až po prvních 25 dnech. I to by však znamenalo větší úspěch než loňský nástup iOS8.

20140902_ios0-screen_0098-780x5201-780x520

Nedávno server Business Insider informoval o potížích některých uživatelů s aktualizací jejich softwaru. Ani to však očividně neuškodilo v raketovém startu nového iOS. Tento úspěch je pro Apple ještě větší, když si uvědomíme, že iPhone 6s se ještě neprodává. Uživatelé, kteří čekají na nejnovější iPhone tedy podíl velmi pravděpodobně ještě zvýší. Obrovskému podílu pomáhají také rekordní prodeje a vzrůstající podíl systému iOS vůči konkurenci.

maxresdefault-2

Jen pro srovnání, nejnovější zástupce úhlavní konkurence, Androidu, má se svou aktuální verzí Lillipop podíl 20 %. K dispozici ke stažení už je však celých 11 měsíců. Už nyní tak můžeme říct, že nový iOS je úspěšnější než všechny verze operačního systému Android. Největší podíl má totiž verze KitKat a ani ten nepřesáhl 40 procent.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button