Novinky

Nový Mac Pro nabírá nebezpečné zpoždění. Apple opět odsunul jeho premiéru na neurčito

Když Apple jednou něco slíbí, tak většinou mu můžeme věřit. Najdou se však také výjimky, kdy se jeho přísliby nedokázaly transformovat ve skutečnost. Jedním z příkladů je dlouho očekávaný nástupce pracovní stanice Mac Pro, který tu měl už dávno být. Nejvýkonnější Mac v nabídce tak představuje posledního mohykána, kterého pohání procesory od Intelu. Zbytek počítačů s logem Applu již delší dobu spoléhají výhradně na vlastní čipsety z rodiny Apple Silicon.

Pokud patříte mezi profíky a již netrpělivě vyhlížíte moment, kdy se Apple konečně utrhne a představí svou nejvýkonnější bestii, nemáme pro vás příliš dobré zprávy. Původně se očekávalo, že debut Macu Pro se odehraje na letošní konferenci WWDC 2023, ovšem poslední zvěsti hovoří jinak. Za zpožděním stojí údajně hned několik důvodů. Jedním z nich je vývoj hardwaru, který není v takové formě, aby jej Apple mohl uvést na trh.

Zpoždění nabírají také další Macy

Pro uživatele to jistě není kdovíjak příjemná zpráva, na druhou stranu Apple má i tak v nabídce dostatečně výkonné stroje. Jde zejména o Mac Studio s procesorem M1 Ultra, který by navíc mohl již velice brzy dostat nástupce s čipsety M2 Max / M2 Ultra.

Nový Mac Pro by měl krom jiného dorazit s odlišným designem. Co byste řekli tomu, kdyby se Apple vrátil ke kompaktnější konstrukci, jakou disponoval model na výše přiloženém obrázku? 

Pokud by nový Mac Pro měl pohánět čipset z generace M3, vůbec bychom se nedivili, kdyby se premiéra posunula až na příští rok. Dalším aspektem je ekonomická situace na globálním trhu, respektive Apple stejně jako ostatní technologické firmy pociťuje ochlazení poptávky. Je tedy pravděpodobné, že vedení společnosti se rozhodlo pro odložení oficiálního představení na vhodnější dobu.

Z několika různých směrů se také ozývají hlasy, že zpoždění nabírají také další Macy. Jedním z nich je 15“ MacBook Air, který měl být uvede na trh již v loňském roce. Z pohledu novinek je nejblíže oznámení headsetu pro smíšenou realitu, o které se toho proslýchá čím dál tím častěji. Její debut se očekává v červnu na vývojářské konferenci WWDC 2023, kde nám Apple ukáže i nové verze svých operačních systémů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button