AktualityNovinky

Nové procesory Intel Skylake se zaměří na grafiku, procesorový výkon hraje druhé housle

Nadcházející procesory Intel z rodiny Skylake budou pro uživatele počítačů Mac znamenat výrazný posun vpřed. Podle uniklých slidů z interní prezentace se můžeme těšit na výrazný skok v oblasti grafických výpočtů.

Snímek obrazovky 2015-07-24 v 21.50.20

Firemní benchmarky prozradily, že procesorová jádra nabídnou zhruba o deset až sedmnáct procent vyšší výkon v porovnání s aktuální generací. Co se týče grafické části, tak zde dojde k mnohem citelnějším změnám. V praxi půjde o nárůst v rozmezí od 16 do 41 procent. Intel tímto odpovídá na stále rozšířenější monitory s rozlišením vyšším než Full HD. Nové čipsety dostanou jádra Iris Pro s paměťovými moduly eDRAM, což se mimo jiné podepíše na nižších energetických nárocích. Mezi další novinky se zařadí podpora dekódování HEVC, SATA 6 Gb/s, eMMC 5.0 a SDIO 3.0.

Snímek obrazovky 2015-07-24 v 21.39.38

Nové Macbooky s procesory Skylake se údajně objeví nejpozději na sklonku letošního či počátkem příštího roku. Výdrž na jedno nabití se má zvýšit přibližně o třicet procent, což je podle našeho názoru skvělá zpráva. Další technologickou finesou se stane nativní podpora bezdrátového napájení. Je však otázkou, zda Apple tuto funkci využije, nebo si ji schová pro některou z nadcházejících generací svých počítačů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button