Novinky

Nixie Machine II jsou originální a pekelně drahé hodiny, co vypadají jako robotický pavouk

Pokud vás někdy napadla otázka, zda mohou obyčejné hodiny vypadat jako netvor, co vás chce zabít, máme pro vás odpověď. Nixie Machine II je spíše než ukazatelem času uměleckým dílem, za jehož zrodem stojí Frank Buchwald a Dalibor Farny. Tato dvojice talentovaných pánů má na svém kontě celou řadu zajímavých projektů, nicméně žádný z nich nedokázal spojit světy Steampunku, technologií a hodin do podobně atraktivního celku. Nixie Machine II využívají k zobrazování času jednu z nejstarších digitálních technologií v podobě šesti Nixie trubic, známých také pod pojmem digitron.

Nixie-Machine-II_Frank-Buchwald_2

Ve zkratce jde o výbojku se studenou katodou, kterou vyvinula v roce 1954 americká společnost Hayd Brother Laboratories. Zatímco klíčovou roli u zařízení hraje z dnešního pohledu prehistorická součástka, zbytek výbavy se nese v moderním stylu. Integrovaný WiFi modul umožňuje hodinám automatickou korekci času či přepínání mezi několika režimy prostřednictvím webové aplikace.

Nixie_machine

Celkem vznikne pouze 12 exemplářů, které budou nabídnuty zájemcům na pobočkách M.A.D. Gallery v Dubaji, Taipei a Ženevě. Pokud vás tato extravagantní skulptura zaujala a toužíte ji vlastnit, připravte si 735 000 Kč (bez daně). S ohledem na popularitu značky M.A.D. Gallery lze přitom očekávat, že poptávka bude tradičně převyšovat nabídku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button