Novinky

Nevolejte.cz je další užitečná iOS aplikace pro blokování dotěrných hovorů

V minulých dnech projekt Nevolejte.cz vypustil na veřejnost dlouho očekávanou iOS verzi své mobilní aplikace pro blokování dotěrných hovorů, která je stejně jako jejich Android verze zcela zdarma pro všechny její uživatele. Nevolejte.cz je český neziskový projekt, který je pod záštitou “Sdružení ochrany před obtěžováním po telefonu” a poskytuje zdarma ochranu všem lidem, kteří si již nevědí rady s otravy po telefonu.

Již od roku 2014 provozuje Android mobilní aplikaci “Nevolejte.cz – stop otravům!”, kterou si již stáhlo necelých 100.000 českých uživatelů a pyšní se hodnocením 4,8 hvězd z 5 na Google Play (přes 7 000 hodnocení). Aplikace již za svou existenci zablokovala skoro milion hovorů.

 unnamed

Na rozdíl od ostatních „call-blockerů“ nabízí Nevolejte.cz všem lidem jak aktivní ochranu, a to formou zmíněné mobilní aplikace, tak i pasivní ochranu, kdy na svých webových stránkách vedou v souladu s § 96, odst. 1 zákona o elektronických komunikacích tzv. veřejný seznam, do kterého se může kdokoliv zapsat (vhodné zejména pro lidi s pevnou linkou, nebo mobilním telefonem bez operačního systému Android a iOS) a kde si přes tyto webové stránky může prodejce po telefonu ověřit, zda si telefonní číslo nepřeje být obtěžováno komerčními nabídkami. 

nevolejtecz

Aplikace aktuálně blokuje přes 7 a půl tisíce telefonních čísel, které přidali sami uživatelé. Avšak je to jen malá část z necelých 125 000 žádostí o blokaci, které projekt aktuálně eviduje.

 [appbox appstore 1219991483]

Přednosti iOS aplikace:

– sdílená listina blokovaných čísel mezi všemi uživateli, tj. černá listina

– možnost přepínání mezi blokací a pouze identifikací čísla z černé listiny

– plná funkčnost aplikace bez internetového připojení

– vše je ZDARMA – tak jako verze na Androidu.

Zdroj: TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button