Novinky

Nečekané se stalo skutečností. Microsoftí prohlížeč Edge dorazil na Macy

Prohlížeč od Microsoftu na Macu zní jako největší noční můra snad pro všechny jablíčkáře. Sám jsem Edge instalovat spíše z recese – ale jak se zdá, Microsoft vypustil do světa prohlížeč bez větších kompromisů, navíc postavený na engine Chromium.

Edge nabízí bezproblémový chod, podporu Dark Mode nebo instalaci jakéhokoli doplňku přímo z internetového obchodu Chrome. Paradoxem je podpora 4K videí na YouTube, které doposud nativní Safari nenabízí.

Microsoft tradičně ignoruje nativní vzhled macOS snad ve všech svých aplikací a jinak tomu není ani u Edge. Kontextová nabídka či dialogová okna tak vypadají úplně jinak, než jak jste z Macu zvyklí.

A trošku krkolomné je to i s integrací Bingu – zatímco vyhledávač adresního řádku jednoduše vyměníte za Google, na stránce nové karty už vyhledávací pole hledá vždy přes Bing.

Microsoft vypustil rozhodně použitelný prohlížeč, nicméně marně hledám důvod, proč raději nepoužít rovnou Chrome. Edge totiž nenabízí na první pohled nic navíc.

Štítky

Patrik Vogl

Grafik, Apple fanoušek a psí táta, co občas vezme činky do ruky. A když můžu prokrastinovat, nastavování gadgetů, ladění smart-home a testování čehokoli nového je ideální volba.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close