Tipy a triky

Návod: jak pořídit AppleCare+ online z Česka

Apple Care+ je služba, která ochrání váš jablečný produkt při rozbití. Zcela běžně ji můžete pořídit při nákupu Apple produktu v online Apple Store v zahraničí, anebo při nákupu v zemi, kde existuje kamenná prodejna Applu.

V Česku oficiálně nákup této služby kvůli chybějícímu Apple Store možný není. A přece se najde způsob, jak si službu pořídit.

Co služba nabídne a jaká jsou omezení v Česku

AppleCare+ je rozšířená záruka, kterou si můžete pořídit do 60 dní od koupě zařízení. Záruka platí na 2 roky a kryje až 2 incidenty s menším, servisním poplatkem. Cena tohoto poplatku je vždy nastavená dle zařízení a možných oprav. Stejně tak cena služby se liší dle zařízení, ke kterému chcete AppleCare+ dokoupit. U iPhonu je cena 29 EUR za výměnu displeje a 99 EUR za jiné poškození, tedy výměnu kus za kus.

Servisní podporu získáte kdekoli na světě u autorizovaných prodejců a servisních partnerů či expresně přímo v prodejnách Apple Store. Zároveň máte nárok na výměnu či opravu příslušenství (nabíječka, sluchátka) a bezplatnou výměnu baterie, které klesla kapacita pod 80 %.

V zásadě jde tedy o jedno – ať už AppleCare+ pořídíte kdekoli, uplatit jí můžete po celém světě a to včetně autorizovaných servisů v Česku (iWant, iStyle a další) a to za stejnou cenu. Chybí tak jen expresní vyřízení, kvůli kterému byste museli navštívit nejbližší Apple Store (pro nás se nabízí Rakousko či Německo).

Kolik AppleCare+ stojí?

Cena služby závisí na zařízení a zároveň státu, kde budete AppleCare pořizovat. Nejvýhodněji se jeví pořízení v USA, následně Velké Británii a jako poslední, nejméně výhodné, vychází Německo. Má to ale háček, o kterém si povíme níže.

Pro ověření ceny jděte na tuto stránku (pozor, musíte mít nastavený region, kde lze AppleCare+ zakoupit) a zadejte IMEI vašeho zařízení.

Kde službu pořídit fyzicky?

Postačí, pokud zařízení přinesete do 60 dní od koupi do jakéhokoli kamenného Apple Store. Třeba do Německa či Vídně. Personál zařízení prohlédne a pokud neshledá žádné poškození, nic nebrání pořízení služby.

Jak pořídit AppleCare (oklikou) online z Česka

Pojďme si pro ukázku koupit AppleCare+ na Apple Watch Series 5, 44 milimetrů v hliníku, koupené 13. ledna na našem území. 

Na této stránce si vybereme z nabídky Apple Watch. Nezapomeňte si v zápatí webu zvolit podporovaný region, ve kterém budete AppleCare+ pořizovat.

V našem případě volíme možnost jednorázové platby za 89 liber, která danému zařízení poskytuje službu AppleCare+ na dva roky.

A teď nepříjemnosti – AppleCare+ můžete koupit jenom s kartou vydanou v zemi, ve které AppleCare+ pořizujete. A zároveň potřebujete v dané zemi existující adresu.

Adresa není problém, uveďte jakoukoli. Na tuto adresu nic nepřijde, žádné dokumenty k podepsání ani nic podobného.

Horší je to s kartou. Na pomoc vám může přijít služba typu Curve či Revolut. My jsme s Curve registrovali AppleCare+ ve Velké Británii a vše proběhlo zcela hladce. Když seženete kartu vydanou v USA, bude pořízení služby ještě o něco levnější.

Nakonec budete potřebovat vytvořit Apple ID u něhož nastavte region stejného státu, ve kterém kupujete AppleCare+. Nebojte, pojištění je vázané na IMEI zařízení, nikoli na Apple ID. Jakmile proces dokončíte, přepnete se zpět do svého domovského Apple ID.

Až službu zaplatíte, nejpozději druhý den budete mít AppleCare+ aktivní. Ověřit si to můžete třeba v aplikaci “Podpora Apple” v iOS nebo na této stránce.

A až vám jednou spadne zařízení na zem, nebude to tolik bolet. Prostě ho odnesete do autorizovaného servisu, nebo si uděláte výlet do nejbližšího Apple Store.

Když chcete pojištění jednodušeji

Mám osobní zkušenost také s rozšířenou zárukou u iWantu k plné spokojenosti – po roce jsem přinesl rozbitý iPhone z obou stran a za tři dny dostal zcela nový kus.

Rozšířená záruka u iWantu však nenabídne bezplatnou výměnu slabé baterie či příslušenství a v některých případech vyjde dráž, než oficiální AppleCare+. Navíc si tuto rozšířenou záruku nepořídíte třeba pro výše zmíněné AirPody. Pokud se nicméně nechcete zaobírat obezličkami u AppleCare+, může jít o velmi dobrou alternativu.

Jak to funguje u jiných prodejců bohužel nemám vyzkoušeno. Máte-li zkušenosti s jinými autorizovanými prodejci a jejich pojištěním, podělte se v komentářích.

Štítky

Patrik Vogl

Grafik, Apple fanoušek a psí táta, co občas vezme činky do ruky. A když můžu prokrastinovat, nastavování gadgetů, ladění smart-home a testování čehokoli nového je ideální volba.

Doporučené články

2 Komentáře

 1. Ahoj, právě jsem zkoušel registraci Care+ svého nového iPadu. Bohužel to neprošlo.
  Vytvořena nová e-mailová adresa u google. Vytvořeno nové UK Apple ID. iPad přihlášen
  na toto nové AppleID, Nastaveno VPNko na server v UK. Provedena registrace s nastavením
  regionu na UK. Zadána Revolut karta a UK adresa. Po odklepnutí se objevila chybová zpráva
  v tom smyslu, že údaje neodpovídají regionu.
  Tak nevím, co ještě víc lze zkusit. Dle mého jsou schopni nějakým způsobem ověřit bydliště
  majitele Revolut karty což je docela znepokojující.
  Podařilo se to někomu někdy v této době registrovat? Dělám něco špatně?

  1. Já registroval a v pořádku. Máte fakt stejnou UK adresu pro Apple ID i kontaktní / fakturační adresu?

   To, jaké je bydliště pro Revolut, by Apple neměl vůbec řešit… Jde jen o to, aby ta karta byla vydána v UK (což jsou tuším všechny).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close