Novinky

Dodavatel Applu vyvíjí nový typ displeje založený na nanotechnologii

Tchajwanská redakce DigiTimes oznámila, že společnost TPK Holding připravuje nový typ nanowire displeje. A jelikož TPK patří mezi hlavní dodavatele Applu, je více než pravděpodobné, že projekt má za cíl přinést koncový produkt určený pro některou z dalších generací iPhonu či iPadu. Zobrazovací panely s nanowire technologií využívají shluky stříbrných drátků s průměrem 1 nanometr. Tento typ materiálu jako první vyvinuli vědci z 3M, nicméně tým z TPK se postaral o přechod do další fáze, který je mnohem blíž komerčnímu nasazení. Hlavní devizou těchto displejů je flexibilita a transparentnost.

Silver-nanowire-image-001

Prezident společnosti Michael Chung prozradil, že v průběhu vývoje získaly přibližně 200 patentů. Hlavním úkolem je nahradit oxid india a cínu (ITO), který je hlavní složkou konvenčních displejů. To si ovšem vyžádá čas, který Chung odhaduje na tři až pět let, než se nový materiál podaří úspěšně komercializovat.

Nanowire displeje nabídnou kromě již zmíněné flexibility také mnohem lepší snímání dotykové vrstvy a citlivější zpracování při detekování úrovní tlaku. Přestože další podrobnosti chybí, lze počítat s implementací vyvíjené vrstvy do OLED zobrazovačů, které Apple údajně nasadí již příští rok do nadcházejícího iPhonu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button