Novinky

Michael Jackson se zajímal o koupi Applu. Sháněl na to miliardu dolarů

Michael Jackson byl během svého života označován za krále popu. I po jeho smrti je ovšem pověst legendárního zpěváka pošramocená, a to především kvůli jeho četným skandálům. To teď však nechejme stranou. O zesnulém americkém zpěvákovi totiž nyní vyšla najevo další nová okolnost. Jeho bývalý manažer veřejnosti prozradil, že Michael Jackson se mimo jiné zajímal o koupi Applu. To v dnešní době může znít pošetile. Musíme si ale uvědomit, že v osmdesátých a devadesátých letech byl Apple společností, která řešila existenční problémy.

Zdroj: flickr.com

Kromě slavné počítačové značky se zpěvák zajímal také o Disney Studios a Marvel Comics. Dnes to víme díky muži jménem Dieter Wiesner, který působil jako Jacksonům manažer a označuje se také za jeho přítele. O kontrovezrním králi popu se rozepsal v nové knize. Wiesner zde mluví o tom, že na začátku devadesátých let Jackson navštívil švýcarské a německé finanční instituce, aby pro své smělé byznysové akvizice našel partnery.

Na tohle má koule jedině Apple. Příští rok hodlá představit iPhone bez jediného konektoru

Jackson si představoval, že pro své záměry získá miliardu dolarů. Za tuto částku by si dnes od Applu pořídil možná všechny jeho kopírky a bločky na poznámky. Hodnota společnosti dnes přesahuje 1,3 biliony dolarů. Stejně tak se v řádech stovek miliard dolarů pohybuje valuace společností Disney Studios a Marvel Comics. Nově odhalená skutečnost ovšem ukazuje, že Michael Jackson měl také byznysové ambice a přemýšlel nad tím, jak svůj majetel chytře investovat.

Zdroj
CultofMac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close