Novinky

McLaren potvrdil, že v září s Applem jednal. Nabídka na akvizici však nikdy na stole nebyla

mclaren-650s-spider-pikachu-eff6bc-0@1x

Před dvěma měsíci se na webech zasvěcených dění kolem Applu velmi živě spekulovalo záměru Applu rozšířit své portfolio o další významnou společnost. Tou se měl stát slavný britský výrobce sportovních vozů McLaren. Britové tehdy spekulace zatrhli tvrzením, že se nic takového neděje. The New York Times a Bloomberg poté nezávisle na sobě informovali o tom, že Apple se známým výrobcem sporťáků opravdu jedná. Spíše než o plnou akvizici byla však v jednání významná investice. Potom následovalo dvouměsíční ticho. Až do včera.

Apple opět na nákupech. Má zájem o britského výrobce supersportů McLaren

Při rozhovoru s agenturou Reuters totiž CEO McLarenu Mike Flewitt opravdu potvrdil, že jednání s Applem probíhala. Konkrétnějších obrysů se ovšem chystaná dohoda nikdy nedočkala. Flewitt také vyvrátil, že by jeho společnost obdržela z Kalifornie nabídku na převzetí společnosti. McLaren navíc nikdy nevyloučil, že s Applem jedná. Vždy vyvraceli pouze spekulace o případné akvizici.

Pokud jste nás web sledovali i v létě letošního roku, jistě vás nemohly minout všemožné zprávy naznačující, že v sídle Applu probíhá přísně tajný vývoj elektromobilu s nakousnutým jablkem ve znaku. Později příval spekulací a domněnek postupně utichal. Tým, jenž má vývoj auta na starosti totiž údajně dostal nového šéfa, který plány na průnik do světa automobilismu posunul zcela novým směrem. V posledních týdnech to tedy vypadá, že spíše než na vývoj vlastního auta, upíná Apple své snahy na vytvoření softwaru pro další automobily. Vyloučena není ani implementace takzvané rozšířené reality.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button