Masivní investice Applu do tvrzených skel signalizují vstup do segmentu rozšířené reality

Masivní investice Applu do tvrzených skel signalizují vstup do segmentu rozšířené reality

Společnost Apple tento týden oznámila, že investuje 200 milionů dolarů do producenta tvrzených skel Corning. Ačkoli se může finanční injekce jevit jako přímočará, podle analytiků je její pravý účel daleko hlubší. O vysvětlení situace se postaral analytik Andrew Uekwitz, který investici považuje za jasný odklon od kovových konstrukcí ke sklu, které je nezbytným předpokladem pro implementaci technologie bezdrátového nabíjení.

iPhone-Augmented-Reality-Glasses-Concept

Další část analytiků vidí v podpoře společnosti Corning navázání strategického partnerství. Apple a Corning mohou společně pracovat na vytvoření speciálních skleněných modulů, které se stanou součástí brýlí pro rozšířenou realitu, jejichž vývoj je několik měsíců veřejným tajemstvím. Analytik Patrick Moorhead ze skupiny Moor Insights dále dodává, že Apple si velmi dobře uvědomuje potenciální sílu doposud nerozjetého segmentu rozšířené reality a proto již nyní bude chtít usilovat o výhradní práva ke klíčovým komponentům. Co se týče rozdělení zmíněné investice 200 milionů dolarů, největší část financí poputuje na modernizaci vybavení a podporu výzkumu, který hraje klíčovou roli ve vývoji nových materiálů.

slack-imgs-com

Publikovaným tvrzením odborné veřejnosti mimo jiné nahrává fakt, že Tim Cook už několikrát prohlásil, že ačkoli považuje virtuální realitu za úžasnou technologii, nemyslí si, že uživatelé touží po nošení helmy, která je odřízne od skutečného světa. Budoucnost je podle něj v již zmíněné rozšířené realitě, která nám může poskytnout pestřejší pohled na náš svět a vnést do něj řadu užitečných prvků.

Zdroj

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.