Novinky

Majitelé iPhonů hlásí zvláštní problém. Telefon se jim během noci samovolně vypíná

Možná se vám už stalo, že jste ráno vzali iPhone do ruky, a namísto odemknutí přes Face ID jste byli vyzváni k zadání bezpečnostního kódu. To většinou signalizuje, že došlo k restartování, které je většinou spojené s automatickými aktualizacemi systému. V poslední době se však začínají množit zkušenosti uživatelů, kteří hlásí velice zajímavý problém. Při pohledu na údaje o baterii se totiž ukazuje, že telefon byl během noci po delší dobu vypnutý.

Osobně jsem si již zvykl, že iPhone se může čas od času chovat zvláštně. Například v době psaní tohoto článku se mi stalo, že můj iPhone 15 Pro Max (recenze) se „zhroutil“, což se projevilo zhasnutím displeje a odmítnutím reagovat na jakékoli akce či nucené zapnutí. Po zhruba dvaceti vteřinách sytém opětovně naběhl, jakoby se nic nedělo. V úvodu zmíněný softwarový šotek má ovšem vážnějších charakter, což dokazuje množství uživatelských reportů, které se šíří po diskuzních fórech.

Podle reakcí uživatelů není tento problém výsadou pouze nových iPhonů 15, z čehož lze usoudit, že příčinou bude s nejvyšší pravděpodobností chyba v operačním systému iOS 17.0.3, která aktuálně představuje nejnovější verzi. V diskuzích jsem dokonce narazil na reakci majitele iPhonu 13 Pro Max, který stejný problém zaregistroval již v létě letošního roku, kdy měl nainstalované iOS 16. Po diagnostice v autorizovaném servisu mu byla vyměněna základní deska s baterií. Od té doby už iPhone fungoval korektně a na problém se samovolným vypínáním nenarazil.

Jak zjistit, zda váš iPhone netrpí stejným problémem?

Část uživatelské základny připisuje toto podivné chování chybě v iOS, která se nejčastěji projevuje u iPhonů nabíjených prostřednictvím MagSafe nabíječek. Jde však o nepotvrzené domněnky, které zatím nelze nijak ověřit. Osobně se však přikláním k názoru, že samovolné vypínání iPhonu má na svědomí chyba v operačním systému, která zde může přetrvávat klidně delší dobu a Apple ji zatím nestihl opravit.

Pokud máte podezření, že také váš iPhone se během noci samovolně vypnul, můžete to zjistit následujícím způsobem. Otevřete Nastavení -> zvolte sekci Baterie a podívejte se na graf nabíjení za posledních 24 hodin.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button