Novinky

Nové MacBooky Pro dostanou čtečku otisků a dotykový OLED panel, který nahradí funkční klávesy

Zatímco každý rok tu máme nový iPhone a iPad, kategorie MacBooků zůstává ze strany Applu mírně přehlížena. Současná generace MacBooku Pro se od roku 2012 nedočkala žádné výraznější změny. Veškeré novinky se soustředily pouze na generační obměny procesorů, které sice přispěly k lepší výdrži na jedno nabití, nicméně další prvky výbavy zůstaly zachovány. S odvoláním na tvrzení čínského analytika Ming-Chi Kuo se letos konečně dočkáme nových modelů, které přinesou velmi zajímavá řešení.

macbook2016_pink

V průběhu letošního roku se údajně objeví 13“ a 15“ varianta MacBooku Pro, která nabídne biometrickou čtečku otisků Touch ID. V předešlých týdnech na toto téma kolovala spekulace, podle níž má další verze OS X disponovat užší provázaností s iOS. Konkrétně má jít o využití čtečky otisků v iPhonu při nákupech aplikací z počítače. Mezi další novinky se zařadí dotykový OLED panel nad klávesnicí, který má nahradit horní řadu funkčních kláves. Podobnou myšlenku se v minulosti snažila prosadit řada konkurenčních výrobců, ovšem u zákazníků se nedočkala příliš kladného přijetí.

macbook_pros_2015

Ostatní změny se dotknou klávesnice se stejným mechanismem, který se poprvé objevil u 12“ Retina MacBooku a konektorové výbavy zahrnující porty USB-C a Thunderbolt 3. Co se týče konstrukce, nové MacBooky Pro se pochlubí tenčím profilem. Do útrob se nastěhuje nejnovější generace procesorů Intel z rodiny Skylake-U a grafické čipy Polaris řady 400 od AMD.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button