Novinky

Apple představí nový Macbook Pro v červnu. Cena vás příliš nepotěší

Před březnovou konferencí Applu se hojně spekulovalo o představení nové generace Macbooků. Těch jsme se nakonec nedočkali, což pro mnoho fanoušků znamenalo velké zklamání. Podle nejčerstvějších spekulací si americká společnost své počítačové novinky šetří na další programovou akci, která se odehraje v polovině letošního roku.

002-mac-book-new-space-gray-gold-silver-mockup-psd-free-resource

Přestože Apple tradičně oficiální termíny tají, zákulisní zdroje skloňují datum 13. června. V tomto období se bude konat konference WWDC a tudíž není příliš důvodů, proč tato trzení rozporovat. Největší překvapení máme údajně očekávat v případě modelů Macbook Pro. Po čtyřech letech dojde k výrazně změně designu. Macbook Pro 2016 nabídne podobně tenkou konstrukci jakou disponuje současný Macbook Air. Zatím není zcela jasné, jak bude vypadat konektorová výbava, nicméně s nejvyšší pravděpodobností zůstane bez větších změn.

MacBook-Pro-PSD-Mockup

Základ nabídky bude opět tvořit 13“ varianta, 15“ model bude možné osadit výkonnější grafickou kartou. Kompletní modelová řada Macbooků se pochlubí procesory Intel Skylake. Již nyní můžeme považovat za samozřejmost vyšší výpočetní výkon při snížených energetických nárocích a delší výdrž na jedno nabití. Čas od času se objeví informace o osazení OLED panely, nicméně s přihlédnutím k současné situaci to považujeme pouze za zbožné přání některých fanoušků.

Na internetu začínají kolovat úniky o předpokládaných cenách. Macbook Pro 2016 s 13“ monitorem má v základní konfiguraci přijít na 1500 dolarů (zhruba 36 000 Kč), patnáctipalcový model bude stát kolem 2800 dolarů (přibližně 67 000 Kč).

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button