Novinky

Apple v červnu představí ultratenké Macbooky s úhlopříčkou 13“ a 15“

Mnoho fanoušků tajně doufalo, že Apple na jarní konferenci představí novou generaci Macbooků. Celá akce se však točila pouze kolem iPhonu SE a 9,7“ iPadu Pro. Pokud vás tím kalifornský výrobce zklamal, nebudete zoufat příliš dlouho. Podle serveru DigiTimes jsou novinky ze segmentu přenosných počítačů doslova za dveřmi. Důvěrné zdroje prozradily, že konec druhého čtvrtletí bude ve znamení ultratenkých Macbooků s úhlopříčkami 13“ a 15“.

retinamacbookpromacbookair-800x167

Druhé kalendářní čtvrtletí končí 30. června, což nepřímo naznačuje oficiální debut při příležitosti akce WWDC 2016. Nové Macbooky mají údajně sdílet stejný designový jazyk jako 12“ Macbook a nabídnout tenčí konstrukci než současné Macbooky Air. Nemusíme ovládat věštecká umění, abychom si do skládanky dosadili, že půjde o další generaci Macbooku Air. Je ovšem otázkou, jak na tom bude konektorová výbava. Pokud se podíváme na profil Macbooku, je těžké si představit jeho další ztenčení při zachování plnohodnotných USB konektorů.

Je také velice pravděpodobné, že nepůjde o Macbooky Air, nýbrž o rozšíření modelové řady 12“ Macbooku. Macbook Air by tím pádem obsadil pozici nejdostupnějšího počítače od Applu, což by mohlo vyústit k celkovému zvýšení prodejů.

2015-macbook-airNejvětší otazník visí nad Macbookem Pro, jehož konstrukce se od roku 2012 nezměnila. Pokud Apple bude chtít zachovat status profesionálního nástroje, ztenčování by nedávalo příliš velký smysl. Změny tak můžeme očekávat pouze pod kapotou, kam se nastěhují nové procesory Intel z rodiny Skylake, nová generace Thunderbolt portu a USB-C.

Ačkoliv DigiTimes patří mezi velmi dobře informovaná média, je třeba tyto úniky brát s dostatečnou rezervou.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button