AktualityNovinky

Londýnský Apple Store se dočká významné rekonstrukce

Zatím stále největší Apple Store na londýnské ulici Regent Street brzy projde výraznou proměnou. Otevřen je již přes jedenáct let a podle aktuálních informací se schyluje k jeho náročné rekonstrukci, která se dotkne jak interiéru, tak venkovní podoby. V plánu je přebudování mezipatra a jeho částečné odstranění, což má v praxi posílit celkový zážitek z otevřeného prostoru. Původní schodiště nahradí dvě točitá, na které má Apple vlastní designový patent.

regentstreet_hero

Z obřích prosklených oblouků údajně zmizí čtyři loga s nakouslým jablkem. Interiér se pochlubí novou podlahou a stěnami s betonou stěrkou obsahující skleněná vlákna. Regály a výstavní plochy budou již tradičně vyrobeny z dubového dřeva, tak jak jsme na to zvyklí z ostatních poboček.

V průběhu rekonstrukce bude otevřena provizorní prodejna v jednom z dalších pater historické budovy. Nad změnami bude bdít studio Foster and Partners, Donald Insall Associates a pochopitelně i boží ruka Jonyho Iva. V době nového otevření již londýnský Apple Store ztratí svůj status největší prodejny výrobce, jelikož během letošního léta ji má překonat pobočka v Dubaji, která nabídne výstavní plochu pět tisíc metrů čtverečních.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button