Novinky

Leap Motion uvedlo unikátní platformu headsetu pro rozšířenou realitu s cenou pod 100 dolarů

Společnost Leap Motion oznámila ambiciózní plán na zbrusu novou platformu rozšířené reality založené na její technologii pro sledování rukou. Ohlášený systém dostal název Project North Star a zahrnuje návrh samotného headsetu, jehož výroba by neměla stát více než 100 dolarů. Náhlavní souprava bude vybavena snímačem Leap, což uživatelům dovolí přesnou manipulaci s virtuálními objekty v prostoru.

Důležité je také zmínit, že Project North Star nezahrnuje uvedení finálního zařízení a ani vývojářského kitu. Leap Motion vydá v průběhu příštího týdne všechny důležité podklady včetně hardwarových specifikací a softwaru pod licencí s otevřeným zdrojovým kódem. „Doufáme, že tyto návrhy budou pro ostatní výrobce inspirací k nové generaci systémů rozšířené reality, které nahradí ty současné,“ uvedlo tiskové oddělení společnosti.

Významná příležitost pro menší hráče

Návrh headsetu počítá s osazením dvěma 3,5“ LCD displeji s vysokou obnovovací frekvencí a rozlišením 1600 x 1440 pixelů pro každé oko. Obraz z displejů bude odrážen na průhledné hledí náhlavní soupravy. Leap Motion tvrdí, že pokud setup splní všechny podmínky, nabídne zorné pole 95° vertikálně a 70° horizontálně. To je mimochodem o poznání více, než co nabízí většina AR systémů. Co se týče Leap snímače, ten bude umístěn v horní části headsetu a pokryje ještě větší zorné pole.

Zatímco Leap Motion cituje působivé schopnosti a nízkou cenu, je otázkou, kolik výrobců se jejich návrhu chytne a přetaví podklady v reálný produkt. Zájem lze očekávat především ze strany menších hráčů, kteří chtějí experimentovat a rádi vezmou za vděk možnosti použít komerčně dostupný snímač Leap a ušetřit nemalou část finančních prostředků za vývoj.

Ve světě rozšířené reality je vidět snaha o přesné sledování rukou na každém kroku. Nejčastěji se v tomto kontextu hovoří o Microsoftu a jeho soupravy HoloLens. Zatím však nikdo nepředstavil řešení, které by bylo natolik přesné jako snímač Leap. Ten zvládá s neuvěřitelnou přesností reagovat na pohyby jednotlivých prstů a zároveň replikovat fyziku zvedání a pohybu virtuálních předmětů v prostoru. Pro lepší ilustraci o schopnostech systému Project North Star doporučujeme shlédnout přiložená videa, kde tvůrci prezentují možnosti sledování rukou.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button