Novinky

James Bond by záviděl: Podívejte se na Range Rover ovládaný iPhonem [video]

Chytré telefony se začínají čím dál více sbližovat s automobilovým průmyslem. V minulosti jsme vás již několikrát informovali o aplikacích, díky nimž si můžete na dálku nastavit klimatizaci či upravit nastavení dalších palubních systémů. Automobilka Land Rover však myslí ještě dál a zahraničním novinářům ukázala prototyp SUV Range Rover Sport, který lze řídit s pomocí iPhonu.

Snímek obrazovky 2015-06-17 v 18.18.51

S telefonem v ruce máte kompletní kontrolu nad jízdou do rychlosti 6,5 km/h. Tato funkce najde využití při průjezdu náročným terénem, nebo při parkování v přeplněných velkoměstech. Aby se předešlo možným rizikům, je maximální vzdálenost řidiče od vozidla nastavena na tři metry – bezdrátový přenos dat probíhá skrze technologii Bluetooth. Land Rover dále prozradil, že uvažuje nad ovládáním automobilu za pomoci hlasových povelů. Otázkou zatím zůstává zabezpečení celé platformy před potenciálními nenechavci, kteří by se rozhodli drahý vůz odcizit s pomocí mobilního telefonu.

To je zároveň jeden z důvodů, proč automobilka váhá s integrací dálkového ovládání do budoucích modelových řad. V diskuzi pod článkem se s námi můžete podělit o názor na vizi dálkově ovládaného vozu. Jedná se podle vás o užitečnou funkci, nebo pouze o další řádně drahou zbytečnost v příplatkovém ceníku?

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button