Novinky

“Kvůli bezpečnosti zamítáme 40 procent aplikací”, šéfové Applu se po skončení WWDC rozpovídali novinářům

Vývojáři z celého světa nyní dění v Sillicon Valley sledují bedlivěji než obvykle. Od pondělí do pátku totiž pod taktovkou Applu probíhá každoroční konference WWDC. Tradičně nejočekávanější je hlavní prezentace, která proběhla v pondělí. Apple během této události ukázal světu poslední generace svých operačních systému a trochu netradičně také nový hardware v podobě naprosto bezprecedentního počítače Mac Pro. Dvouhodinová prezentace však logicky nemůže poskytnout dostatečný prostor pro všechny novinky a zajímavosti, které se v Applu za poslední rok udály. Některá prohlášení si vrcholní představitelé společnosti nechávají až na neformální debaty s novináři, které probíhají po skončení oficiálního programu. 

 

Například softwarový guru Applu Craig Federighi redaktorům magazínu CNET prozradil, co vedlo k vytvoření samostatné edice iOS určené pro iPad. Podle něj je totiž stále jasnější, že iPad je zcela jiné zařízení než iPhone, a proto si zaslouží vlastní operační systém. Zážitek z iPadu přitom podle Craiga nelze přirovnat ani k iPhonu ani k Macu, proto Apple překvapivě přistoupil právě k vytvoření zcela nového systému iPadOS. 

macOS Catalina: kosmetické změny ve znamení sblížení s iOS

Viceprezident pro software Bud Tribble se pro změnu rozpovídal o uvedení nové možnosti pro přihlášení skrze účet u Applu. “Není to žádná věda, pokud řeknu, že by bylo skvělé mít možnost přihlášení bez zbytečného trackování. Náš úhel pohledu spočívá v tom, že chceme uživatelům nabídnout větší kontrolu nad jejich daty. Apple v tomto ohledu vyvíjí zdaleka největší tlak ze všech technologických společností a stali jsme se v našem průmyslu zářným příkladem. Soukromí by mělo být k dispozici v každém zařízení a v každé službě,” sdělil novinářům Bud Tribble.

macOS Catalina: kosmetické změny ve znamení sblížení s iOS

Vedle toho softwarový inženýr přiznal, že by ve Spojených státech uvítal obdobu evropského nařízení GDPR. Velmi zajímavým faktem je také to, že Apple zejména kvůli nedostatečné úrovni zabezpečení zamítá 40 procent aplikací v App Store. Každý týden jich přitom zkontroluje 100 tisíc. “Naši prioritou je, aby aplikace nedělaly z našich uživatelů blbce. Takže pokud chce například nějaká aplikace přístup k datům, musí nejprve požádat o svolení,” doplnil Tribble. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button