Novinky

Jony Ive se podílel na vývoji designu 24“ iMacu s M1 procesorem. Kde zanechal svůj největší otisk?

Na novém 24“ iMacu se částečně podílel dlouholetý designový ředitel Jony Ive, který Apple opustil v roce 2019. S touto informací přišlo hned několik zahraničních zdrojů s odvoláním na samotný Apple. Pro někoho může být překvapující, že na designu nového iMacu se podílel Jony Ive, který se vzdal své vedoucí pozice již před dvěma lety. V tomto směru je důležité zmínit, že vývoj nového hardwaru je dlouhodobý proces, který v případě Apple produktů zabere klidně i několik let.

S ohledem na vcelku radikální redesign 24“ iMacu je naprosto zřejmé, že jeho finální podobě předcházely roky tvrdé práce. Proto není až tak překvapující, že šasi iMacu nese, krom jiných, také otisky legendárního Jonyho Iva.

Foto: Apple

Apple už bohužel neprozradil, zda se Jony podílel na vývoji počítače také po svém odchodu z firmy. Připomeňme si, že Ive odešel z Applu do svého nově založeného designérského studia LoveFrom. S tím bylo veřejnosti sděleno, že Apple zaujme pozici klíčového klienta, který bude využívat úzké spolupráce a odborných konzultací. Bližší informace o rozsahu obchodních vazeb už z pochopitelných důvodů chybí.

Zdroj: Apple

Při pohledu na nový iMac je vcelku snadné poznat vliv Jonyho Iva, který si vždy liboval v ultratenkých konstrukcích. Pak je tu ještě brada pod displejem, která vytváří polarizující názory napříč celou komunitou. Část v tom vidí nevidí žádný problém, ovšem existuje i početná skupina uživatelů, která by uvítala čelní stranu bez masivně působící brady.

Foto: Apple

Ačkoli se Jony Ive podílel na vývoji nového iMacu, lze předpokládat, že většina inspirace pocházela od současné skupiny designérů, které velí dvojice Evans Hankey a Alan Dye.

Co si myslíte o designu nového iMacu? Překvapilo vás, že na něm pracoval Jony Ive? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button