AktualityNovinky

Jony Ive opouští svou pozici, chce se více věnovat prodejnám a novému kampusu

Designové oddělení Applu projde v následujících týdnech výraznou změnou. Jony Ive, coby senior viceprezident pro design oznámil svůj odchod na novou pozici Chief Design Officer. Z této židle bude dohlížet na veškeré dění v oblasti designu napříč celou společností. Jeho stávající otěže převezmou Alan Dye a Richard Howarth.

Apple executivesJony Ive a jeho noví pobočníci Alan Dy a Richard Howarth

První z jmenovaných bude mít na starosti vzhled uživatelských rozhraní pro počítače a mobilní zařízení. Jeho obsazení pramení z dlouholetých zkušeností při přechodu na verzi iOS 7, která přinesla mnoho výrazných změn. Richard Howarth bude zodpovědný za budoucí podobu hardwaru. Za svou dvacetiletou kariéru zažil mnoho důležitých okamžiků a je pravděpodobné, že dostatečně rozumí firemní filosofii a úspěšně naváže na Jonyho linii.

Snímek obrazovky 2015-05-26 v 9.57.33

Nad oběma novými šéfy se bude stále vznášet ruka Jonyho Iva, který může kdykoliv zasáhnout do vývoje připravovaných projektů. Částečné předání zodpovědnosti novým manažerům mu umožní lepší koncentraci na vzhled prodejen Apple Store a novou budovu kampusu, která si vysloužila přezdívku létající talíř či UFO. O personálních změnách byli již informováni všichni zaměstnanci kalifornského výrobce prostřednictvím e-mailu od samotného CEO (Tim Cook). Jony Ive bude mít i nadále v oblasti designu poslední slovo. Vzhled produktů je totiž pro Apple nesmírně důležitým prvkem, který ho diametrálně odlišuje od zbytku konkurence.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Že by to naznačovalo brzký konec božskýho Jonyho? Na ostatních webech už o tom psali a docela se to zdá jako uvěřitelný. Třeba to bude znamenat konec tý jeho nehorázný posedlosti za minimalismem. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button