AktualityNovinky

Jednu z amerických Apple továren zachvátil požář

Stanice ABC dnes informovala o požáru, který vypukl v továrně Apple v Arizonském městě Mesa. Stalo se tak během včerejšího odpoledne tamního času. Posléze, co byl požár na střeše uhašen za zhruba 35 minut, zůstaly ještě na místě hasičské hlídky, které začaly vyšetřovat příčinu požáru. Z místa bylo evakuováno 30 až 40 lidí. Žádné zprávy o zraněných se naštěstí neobjevily. Nehodu odnesly hlavně solární panely namontované na střeše továrny. Ty byly také pravděpodobnou příčinou vzniku požáru.
Mesa-Arizona-Apple-Fire
Neštěstí se stalo v objektu GT Advanced na výrobu syntetického safíru, která spadá pod křídla společnosti Apple. U únoru kalifornský výrobce potvrdil, že plánuje tuto obrovskou výrobní halu využít jako datové centrum. To mělo působil jako jakési globální datové velitelství pro celosvětovou síť společnosti.
Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button