Novinky

Izraelská společnost vzkazuje Applu: dokážeme hacknout cokoliv s operačním systémem iOS

Diskuze o tom, kdy státní autority mohou získat přístup do smartphonu nebo tabletu obyčejného člověka, se vede u několik let. Společnost Apple patří mezi výrobce, kteří soukromí svých uživatelů považují za nejvyšší hodnotu a tak s policejními složkami v tomto ohledu striktně odmítají spolupracovat. Velmi známý je spor Applu a FBI o přístup do iPhonu teroristy ze San Bernardina. FBI po Applu požadovala, aby iPhone odemkla. Vzhledem k tomu, že hesla pro přístup do zařízení nejsou ukládaná na žádný centrální server, Apple velmi pravděpodobně policistům ani přístup dát nemohl. 

To však nic nemění na tom, že kalifornská společnost odmítla FBI jakkoliv pomoci. Federální úřad se proto musel obrátit na nezávislou bezpečnostní firmu. Pomoci s odemčením iPhonu měla údajně izraelská společnost Cellebrite. Nyní Cellebrite na svém Twitteru uvedla, že vlastní nástroj, díky kterému se dokáže dostat do kteréhokoliv zařízení s operačním systémem iOS a v bezpečí už nemá být ani většina Androidů. Na svých stránkách firma dále tvrdí, že dokáže obejít nebo uhádnout heslo a následně provést úplnou extrakci všech souborů v zařízení. Jedná se o veškerá data, konverzace, emaily a dokonce i smazané soubory. 

Apple si registroval sedm doposud nevydaných MacBooků. Objevit se mají ještě letos

Cellebrite své služby nabízí pouze policejním složkám napříč světem. Obyčejný smrtelník si tedy hacknutí iPhonu nebo iPadu objednat nemůže. Některá zařízení, které bezpečností firma používá, se však občas objevují na aukčním portále eBay.

Zdroj
CultofMac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close