Novinky

iPhone zachránil skupinku turistů v Japonsku. Hrozila jim smrt na rozbouřeném moři

Mnohokrát jsme slyšeli příběhy lidí o tom, jak jim Apple Watch zachránily život. Tentokrát se však v roli zachránce objevuje iPhone. Ten patřil mladé ženě, která si s přáteli pronajala na dovolené v Japonsku loď, s níž chtěli navštívit ostrov u pobřeží Okinawy. Vlivem nepříznivého počasí se celé plavidlo nakonec převrátilo a celá posádka tak skončila ve studeném moři.

Apple Watch Series 4 upozornily svého majitele na vážné onemocnění srdce. Podle doktorů mu zachránily život

Když se Rachel Neal ocitla ve vodě, měla u sebe batoh, v němž byl její iPhone a také telefony ostatních kamarádů. Na nic proto nečekala a rovnou sáhla po prvním smartphonu, aby přivolala pomoc. Zatímco telefon jejího přítele vypověděl po kontaktu s mořskou vodou službu, zkontrolovala svůj iPhone, který naštěstí fungoval.

Díky tomu byla schopna zavolat záchrannou službu japonské pobřežní hlídky, která pro ně dorazila za 90 minut od telefonátu. Z příběhu není zcela zřejmé o jaký model iPhonu se konkrétně jednalo. S nejvyšší pravděpodobností to musel být iPhone 7 nebo novější. Zvýšená odolnost vůči vodě a prachu se totiž poprvé objevila u iPhonu 7/Plus, který nabídl stupeň krytí IP67.

Stejný iPhone pak přátelé Rachel použili k tomu, aby zachytili operaci japonské pobřežní hlídky, která je přiletěla zachránit. Příběh se rozhodl sdílet také samotný CEO Applu, Tim Coook, který na svém Twitteru uvedl, že jde o pozoruhodný příběh a je velmi rád, že všichni jsou již v bezpečí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button