Novinky

Nebezpečné video způsobí kompletní zamrznutí iPhonu

Operační systém iOS čelí nově objevené bezpečností trhlině. Stačí si totiž přehrát několikavteřinové video a telefon se po chvilce stane nepoužitelný. Krátké video je na první pohled nenápadné. Objeví se v něm postava, která něco vyhodí do vzduchu. Po vypnutí by měl iPhone ještě pár sekund pracovat bez problému. Pak se ovšem začne výrazně zpomalovat, až úplně zamrzne.

This 5-second video will crash your iPhone

Be careful of any MP4 links to videos as a prank video is making the rounds.

Zaseknutí systému má na svědomí video, které se i po vypnutí stále ve smyčkách přehrává na pozadí. iOS se tedy přehřeje tak, že celý systém úplně zkolabuje. iPhone je nutno resetovat přidržením domácího a vypínacího tlačítka. Video se objevilo na Ruské sociální síti Vkontakte, odkud se šíří do světa. Ačkoliv video nezpůsobuje úplnou zkázu zařízení a problém vyřeší jen restart, varují odborníci před přehráváním nebezpečného videa jen ze zvědavosti, není totiž vyloučeno, že obsahuje další škodlivé soubory, které by telefon mohly poškodit.

Zdroj

Štítky

Doporučené články

2 Komentáře

  1. To je jako dulezity, co se odehrava na videu, jo? No, nevim, mate tuhle chybu overenou? V Vkontakte asi neni moc verohodny zdroj, ze? Divna zprava. Takova ne prilis verohodna. Je ceskymac.cz verhodny web?

  2. @jmeno: Ty si nějakej spamer nebo jen neumíš psát česky? 😀
    Verge je myslim si dostatečně věrohodnej zdroj. Určitě by mě ale zajímalo, jestli Apple o problému ví, protože už vidim ty vtipálky v hospodě, jak si budou naschvál pouštět videa. 😀

Close