AktualityNovinky

Apple by mohl čtyřpalcový iPhone představit už příští rok. iPhone 7 bude mít 3GB RAM

Prognóza žádného jiného analytika nevzbuzuje takový rozruch, jako zprávy Ming-Chi Kua z agentury KGI. Tentokrát se zaměřil na budoucnost iPhonů. Podle jeho zdrojů představí Apple čtyřpalcový iPhone v první polovině příštího roku. Pokud se tak opravdu stane, jistě nový a pravděpodobně cenově dostupnější telefon uspokojí všechny, kteří Applu dosud neodpustili zvětšení rozměru displeje k pěti palcům. Podle jeho zprávy primárně určené investorům se bude jednat o vylepšený model 5s, který dostane nejnovější procesor A9. Kuo si také myslí, že nejmenější iPhone dostane kovové tělo, na rozdíl od plastového šasi v časech modelu 5c.

Apple-iPhone-6s-658x370

Zcela logicky také předpokládá, že low-endový iPhone nedostane 3D Touch displej jako jeho vetší příbuzní. Zpráva dále uvádí, že po čtyřpalcovém  smartphonu je na trhu stále poptávka. Proto by se jej mělo od představení do konce roku 2016 prodat něco mezi 20 a 30 miliony kusů.

iPhone_6C_2015Zpráva se dále věnuje nástupci současné vlajkové lodi modelů 6s/Plus, ten by měl být chronologicky pojmenován jako iPhone 7 a měl by se dočkat nové generace čipsetu s označením A10. Toto jsou ale velmi pravděpodobná fakta, na která nemusíte být zaměstnáni v agentuře KGI. Co je však zajímavější, podle analytika by mělo dojít k navýšení operační paměti. Zatímco o menšího 4,7 palcového modelu zůstane paměť zachována na hodnotě 2GB, u vetšího modelu Plus by se měla zvětšit na 3GB.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button