AktualityNovinky

iPhone přežil pád z výšky 2 800 metrů

Jednoho krásného dne letěl se svým letadlem z Houstonu 74 letý texaský podnikatel Ben Wilson. Ve výšce necelých třech kilometrů způsobily změny tlaku mírné otevření dveří. Wilson a jeho pilot si nejdřív všimli, že vítr odfoukl ven pouze noviny, takže této maličkosti nevěnovali pozornost, zavřeli dveře a pokračovali v letu. Až po přistání přišel pan Wilson na to, že se někde cestou ztratil jeho iPhone. Udělal tedy to, co by v podobné situaci učinil každý majitel iPhonu. Zapnul aplikaci Find My iPhone a zjistil, že jeho telefon stále vysílá signál 80 kilometrů od jeho domova. Následně se se svým zaměstnancem vydal k místu udávané lokace.

beech_bonanza_a36

K velkému překvapení obou členů záchranné výpravy telefon stále fungoval a co víc, až na pár škrábanců nebyl nijak poškozen. Ano, displej, který v případě tvrdého povrchu nepřežije ani pád z několika metrů zůstal jako zázrakem neporušen. Jako v případě iPhonu, který si několik měsíců poležel na mořském dně, i zde pomohl ochranný kryt. Na  rozdíl od přeživšího telefonu z mořského dna je tento případ ještě překvapivější. Obyčejné plastové kryty totiž zcela určitě nejsou stavěny na to, aby přežily pád z letadla. Můžeme tedy říct, že v tomto případě patří zásluha za přežití bez většího poškození také samotnému telefonu. Zpráva bohužel neuvádí o jaký typ iPhonu a ochranného krytu šlo.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button