Novinky

Tajemná dohoda mluví o bezdrátovém nabíjení až na 4,5 metrů. Dočká se jej iPhone?

Majitelé iPhonu mají oproti uživatelům jiných vlajkových lodí, které pohání operační systém Android jednu nevýhodu. Apple totiž do svého telefonu dodnes nepřidal funkci velmi pohodlného bezdrátového nabíjení. V poslední době se k nám však dostává stále více informací, které nasvědčují o tom, že se Apple konečně chystá probudit a bezdrátové nabíjení začít v iPhonu nabízet. Například zpráva investorům od banky Morgan Stanley uvádí, že iPhone bude možno nabíjet bez kabelu během jednoho až dvou let.

s7-edge-wireless-charging2

Fakt, že iPhone na podporu bezdrátového nabíjení ještě stále čeká, může nasvědčovat také tomu, že se nakonec dočkáme zcela odlišné technologie, než jakou používá například Samsung. A právě tento detail nás vede k nenápadné firmě Energous, která údajně dokázala vyvinout systém, který umí dobíjet zařízení až na vzdálenost 4,5 metrů.

A bylo to právě vedení společnosti Energous, které se nechalo slyšet, že podepsalo dohodu o spolupráci z jedním z pěti největších výrobců spotřební elektroniky. Což v praxi znamená, že malá firma může spolupracovat kromě Applu také se Samsungem, HP, Microsoftem nebo Hitachi.

Energous také věří, že první jeho výrobky se do rukou spotřebitelů dostanou do jednoho až dvou let, což je také doba, kdy by se bezdrátové nabíjení mělo objevit právě v iPhonu. Pro žádnou z ostatních jmenovaných společnosti by také podepisování podobné dohody nemělo příliš velký smysl.

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button