AktualityNovinky

Oficiální fotograf Bílého Domu ukázal strhující fotografie vyfocené iPhonem

Oficiální fotograf Bílého Domu, Pete Souza, dnes sdílel obsáhlou galerii fotografií, které byly pořízeny během  právě končícího roku. Příjemným překvapením ovšem je, že většina fotek byla focena iPhonem. Tuto obrovskou reklamu si samozřejmě nemohl nechat ujít ani CEO Applu Tim Cook, který galerii sdílel prostřednictvím svého účtu na Twitteru.

1-W_E43gx_HnpSPlW5qsjxbA

Na fotografiích jsou zachycený nejrůznější události z pracovního, ale i soukromého života amerického prezidenta Barracka Obamy. Vidět můžeme také například speciální letoun Air Force One, kterým nejmocnější muž světa cestuje po světě. Pete Souza samozřejmě nefotí pouze na iPhone, ke své práci používá celou škálu přístrojů, většina fotografií z jeho Instagramu ale pochází právě z jablečného smartphonu. V dnešní době se ale rozdíl mezi fotografií pořízenou plnohodnotnou zrcadlovkou a iPhonem stále více vytrácí, fotograf tedy proto prozradil, že čtvercové fotky jsou foceny telefonem, zatímco širokoúhlé byly zachyceny profesionální zrcadlovkou.

Kompletní galerii si můžete prohlédnout zde.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button