Novinky

Masivní únik prozradil přepracovaný Lightning konektor v iPhone 7

Po kratší odmlce se opět vyrojily další spekulace odkrývající podrobnosti k plánovanému iPhone 7. Nejnovější zvěsti pochází od dobře informovaných zdrojů, podle nichž se v letošním roce dočkáme přepracované konstrukce, která má být o 1 milimetr tenčí. To bude v praxi znamenat, že iPhone 7 bude pouze 6,1 mm tenký, což je obdobná hodnota jako v případě aktuální generace iPodu Touch. Další informace avizují přepracovaný modul fotoaparátu, který již nemá vystupovat na zadní stranu smartphonu a má být v jedné rovině se zadním krytem.

iphone7Ostatně vystouplá čočka patří mezi nejčastější výtky posledních dvou generací jablečných smartphonů a je jedině dobře, že Apple tento nešvar u dalšího modelu napraví. Mezi nejrazantnější změny v konstrukci se zařadí vypuštění 3,5mm audio konektoru pro připojení sluchátek, jehož funkci nejspíše zastoupí bezdrátová sluchátka. Chystaný iPhone 7 se údajně pochlubí stereo reproduktory, díky čemuž má dojít k výraznému zlepšení schopností reprodukce. Osobně v tom velký přínos nevidím a tuto informaci doporučuji brát z větší rezervou.

S důrazem na tenčí konstrukci dojde k proporční úpravě Lightning konektoru. To ovšem neznamená, že přístroj bude vyžadovat nový typ kabelu. Apple pouze zmenší vnější obal konektoru na nezbytné minimum. Poslední informace dementuje předchozí úniky predikující voděodolnou konstrukci. Je tedy velice pravděpodobné, že iPhone 7 nabídne pouze zvýšenou odolnost vůči postříkání vodou, vodotěsný však nebude. Přestože do oficiální premiéry zbývá ještě několik měsíců, pomalu dostáváme čím dál více dílků, které zapadají do složité skládanky a dávají nahlédnout na výbavu iPhonu 7.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Já si jenom přeju, aby to s tím 3,5 jackem byl jenom kec. Ztenčování taky nechápu, proč to místo nepoužijou pro větší baterku. iPhone 6s na tom není s výdrží zrovna nejlíp a větší baterii by si zasloužil. 🙁

    1. Vidom to stejně. A nechápu, proč předělávat podruhý ten konektor. Asi aby se oživil trh s kabelama, kolíbkama a příslušenstvim 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button