Novinky

Co víme o chystaném iPhone 7? Duální fotoaparát, nová anténa a větší akumulátor

Nedávno uvedený iPhone SE lze přes veškerá očekávání považovat za příjemné zpestření. Zlatým hřebem letošního roku se stane iPhone 7, jehož debut je tradičně očekáván v průběhu září. Není pochyb, že opět půjde o jeden z nejočekávanějších smartphonů, což přímo koresponduje s koloběhem spekulací a úniků. S blížící premiérou uniká stále více informací, které po krůčcích odhalují stěžejní parametry.

Pokud se dodavatelské řetězce nemylí, iPhone 7 se pochlubí přepracovanou konstrukcí z leteckého hliníku. Zmizet mají nevzhledné pruhy na zadní straně, které se přesunou na hrany okrajů. Tloušťka zařízení má lehce překročit 6 milimetrů. To s sebou přinese oběti v podobě chybějícího 3,5mm audio konektoru pro připojení sluchátek.

iPhone-7-concept-970-80-800x420Ilustrační obrázek

Největší změna se odehraje v oblasti hlavního fotoaparátu, který nabídne dvojici objektivů. Ačkoliv myšlenka duálního fotoaparátu je v mobilním světě relativně starou koncepcí, Apple ji dokáže prodat mnohem lépe než konkurenční výrobci. K jakému účelu bude druhý snímač sloužit, případně jaké bude jeho rozlišení zůstává i nadále ve hvězdách. Na věrohodnosti této zvěsti přidává nedávno uniklý kryt s nezvykle velkým výřežem pro fotoaparát.

iphone_dual_cameraIlustrační obrázek

Na internetu se v minulých týdnech objevila fotografie akumulátoru určeného pro osazení jednoho z prototypu iPhonu 7. Detailní záběr prozradil kapacitu 7,04 Watt-hodiny, což je vyšší hodnota, kterou nabízí iPhone 6s. S přihlédnutím na pokročilejší architekturu procesoru a lépe optimalizovaný operační systém iOS lze počítat s lepší výdrží, než jakou nabízí aktuální iPhone 6s. Poměrně často je skloňována voděodolnost, ovšem v tomto bodě jsme skeptičtí a příliš nadějí do této spekulace nevkládáme.

iphone7_batteryUniklý snímek zachycující údajný akumulátor pro iPhone 7

Jaké specifikace by podle vás chystanému iPhonu 7 slušely nejvíce? Bude vám vadit, pokud Apple skutečně odstraní 3,5mm audio jack? Podělte se o vlastní názor s námi a ostaními čtenáři v diskuzi pod tímto článkem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button