AktualityNovinky

iPhone 7 by se mohl konečně dočkat výrazného navýšení úložistě

Stejný čínský server, díky kterému jsme získali poměrně podrobné informace o chystaném iPhonu 6c, jenž by se měl na pultech obchodů objevit už v prvním pololetí letošního roku, nyní pro změnu poodhalil některé detaily o iPhonu 7. Nová vlajková loď by se ve své větší variantě Plus totiž měla objevit s úložištěm o kapacitě až 256GB. Zpráva bohužel dál nerozvádí, jestli bude navýšení kapacity také konečně znamenat rozloučení s 16GB variantami. Ty už podle mnohých názorů nemají v roce 2016 v prémiovém telefonu své místo.

Apple pak podobné námitky komentuje slovy odkazujícími na snadno dostupné záložní úložiště iCloud. Server nicméně uvádí, že zvýšení kapacity se bude konat pouze u beztak dražšího provedení Plus. Apple tak bude pravděpodobně dále pokračovat ve větším diferencování obou variant, čímž si samozřejmě snadno opodstatní vyšší pořizovací cenu vybavenějšího modelu.

 

Podle dalších uniklých informací se v chystaném iPhonu 7 Plus také ubytuje větší baterie, která dostane kapacitu 3100 mAh. Navýšení o 12 procent oproti letošímu modelu by tak mělo přinést 2-3 hodiny výdrže navíc. Další zvěstí, o kterých jsme už ale zaslechli pro změnu hovoří o navýšení RAM na 3GB, odstranění 3,5mm audio konektoru nebo o voděodolné konstrukci.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button