Novinky

Uniklé konstrukční výkresy iPhonu 7 Plus prozradily přesné rozměry a duální fotoaparát

Japonský server Mac Otakara na svých stránkách zveřejnil schéma 5,5” iPhonu 7 Plus, který se objeví na podzim letošního roku. Zveřejněný snímek opakuje dřívější spekulace odhalující konstrukční změny a hardwarová vylepšení. Zdá se, že po designové stránce bude chystaný smartphone z velké části podobný aktuální generaci. Co se týče rozměrů, ty mají činit 158,22 x 77,94 x 7,3 milimetru. To mimo jiné nekoresponduje s dřívějšími úniky, které avizovaly lepší využití čelní plochy zobrazovacím panelem. Zveřejněné schéma zároveň vyvrací tvrzení analytika Ming-Chi Kua o 6,1 mm tenkém těle.

macfaniphone7plus

Nejzajímavější je ovšem pohled na zadní stranu, která potvrzuje přítomnost duálního fotoaparátu. Ten se údajně stane výsadou pouze iPhonu 7 Plus, menší sourozenec zůstane věrný konvenčnímu řešení s jedním objektivem. Přehlédnou nejde ani trojice pinů na spodní straně. Zatím není zcela jasné, k čemu je výrobce hodlá využit, nicméně podle aktuálních zvěstí poslouží pro připojení doplňkového příslušenství v podobě krytů a dokovacích stanic.

Poslední zajímavostí je absence 3,5mm konektoru. O jeho vyřazení z výbavy se hovoří již delší dobu. Podobné záměry mají i jiné společnosti, nicméně v masivním měřítku má tuto novinku prosadit právě iPhone 7. Nahrazení analogového výstupu dostane na starosti bezdrátová technologie Bluetooth či Lightning konektor.

Redaktoři webu MacFan již několikrát dokázali, že jejich kontakty napojené na Apple patří mezi velmi spolehlivé zdroje. V minulosti se mezi prvními pochlubili například detailními informacemi o 12,9” iPadu Pro či iPhonu 6/6 Plus.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button