Novinky

iPhone 7 Plus nabídne duální fotoaparát, menší verze zůstane věrná klasice

Pomalu a jistě se dozvídáme čím dál více informací o chystaném iPhonu 7/Plus. Mezi věrné zásobovatele patří již dlouhá léta respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, který se před několika dny nechal opět slyšet. Ve své zprávě uvádí, že budoucí vlajková loď Applu nabídne podobný design, jako současný iPhone 6s/Plus. Jediným, za to vítaným rozdílem se stane poměr využité čelní plochy zobrazovacím panelem, který má nabídnout velmi úzké postranní rámečky. Vzhledem k proporčním možnostem současných technologií zároveň nejde o nijak zvlášť převratnou informaci.

linx_camerasSpolečnost LinX se zaměřuje na vývoj fotografických modulů složených z několika snímačů

S nejvyšší pravděpodobností dojde k přepracování anténních předělů na zadní straně. Mnohem zajímavěji se ovšem jeví spekulace ohledně fotoaparátu. Apple se u každé generace rád chlubí vynikajícími schopnostmi v oblasti fotografování. Budoucí iPhone 7 pochopitelně nebude žádnou výjimkou, nicméně větší varianta s přídomkem Plus opět nabídne o něco lepší techniku. Konkrétně má jít o duální fotoaparát, o kterém neslyšíme poprvé. Spekulace o dvouokém iPhonu se objevují už delší dobu. Apple chce pravděpodobně využít akvizice se společností LinX, která stojí za vývojem fotografických modulů stavících na vícenásobné optice.

iphone-dual-cameraIlustrační obrázek

Pokud se tato myšlenka dostane skutečně do finálního produktu, americký výrobce ji může využít pro řadu funkcí. Konkrétně se nabízí stereoskopické možnosti, hrátky s hloubkou ostrosti či zvýšení kvality výsledných snímků za zhoršených světelných podmínek. Ve hře je i rozdílná ohniska objektivů, které mohou sloužit pro zachycení scén v rozličných situacích.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button