AktualityNovinky

Jediný dodavatel procesorů pro iPhone 7 masivně investuje do výroby

Už před nedávnem jsme vás informovali, že taiwanská společnost TSMC se pravděpodobně stane výhradním dodavatelem procesorů pro iPhone 7. Ze hry tak vypadává současný majoritní partner – Samsung. Nyní navíc server Cult of Mac přišel se zprávou, podle které se TSMC na obří dodávky čipů připravuje masivními investicemi.

apple-a10

Údajně totiž investovala částku 81,8 milionů dolarů (zhruba 2 miliardy korun), které půjdou právě do investic spojených s náběhem nastávající zakázky. Kromě toto má podle některých zpráv firma pro letošní rok odložených asi 9-10 miliard dolarů, které by měly jít do výzkumu 10 nanometrových čipů. Právě tuto technologii bychom totiž měli najít také v připravované řadě procesorů A10, kterou bude osazen také iPhone 7. Oproti svému předchůdci by se měla nová řada procesorů opět těšit lepším výkonům a to při efektivnější správě energie.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button