AktualityNovinky

Apple se vrací k technologii displeje, kterou používal původní iPhone

iPhone 6s ještě sice nebyl oficiálně odhalen, přesto zde už nyní máme první spekulace o iPhonu 7, tedy telefonu, který by měl být na trh uveden až příští rok. A hned se jedná o poměrně překvapivou informaci. Apple má totiž údajně v plánu vrátit se k technologii displeje, kterou používal od prvního iPhonu až po iPhone 4s. Tuto informaci přinesl jako první server Cult Of Mac s odvoláním na zdroje v dodavatelském řetězci. Modely s číselným označením 5 a 6 už používají displej, který funguje na principu článků. Displeje všech starších iPhonů ale fungovaly na principu Glass-on-Glass (G/G), neboli sklo na sklo.

4101764211_c980981e23_o-780x520

iPhone dostal nový typ displeje zejména kvůli ušetření tloušťky, G/G technologie si totiž žádá více místa. Díky technickému pokroku by ale za rok mohl Apple představit ultra tenký G/G displej, který by měl pro budoucí modely jednu zásadní výhodu. Umožnil by totiž podporu 4K displejů. Producenti už údajně začali Applu zasílat vzorky svých výrobků. iPhone 7 tak bude díky come backu ke staré technologii nejspíše disponovat displejem s ultra vysokým rozlišením. Tyto displeje mají také větší citlivost u okrajů přístroje, proto by také mohly být budoucí iPhony téměř bez okrajů.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button