Novinky

Čínská zpráva naznačuje, že iPhone 7 kapacitou akumulátoru neoslní

Na čínské sociální síti Weibo se vynořila zpráva, podle níž iPhone 7/Plus nabídne větší kapacitu integrovaného akumulátoru, než jakým disponuje iPhone 6s/Plus. Na základě tvrzení anonymního zdroje se do útrob iPhonu 7 nastěhuje akumulátor s celkovou kapacitou 1735 mAh, větší „Plusko” dostane 2810mAh akumulátor.

Chystaný iPhone 7 bude z hlediska designu velice podobný svému předchůdci. Největší změny se budou soustředit na tenčí tělo postrádající 3,5mm audio konektor a přepracované anténní moduly. Ve finále se novinka zbaví nevzhledných pruhů na zadní straně, které jsou často terčem posměchu ze strany uživatelů konkurenčních platforem. Významné konstrukční rozdíly se údajně odehrají až příští rok, kdy Apple představí iPhone 8.

iphone-7-battery

Kapacita akumulátoru a reálná výdrž jsou dvě odlišné věci. Významnou roli v celkové výdrži hraje použitý hardware a jeho energetická náročnost. Srdcem dalšího iPhonu se stane čipset Apple A10, který dle očekávání bude vycházet z pokročilejší architektury. V kombinaci s lépe optimalizovanou verzí operačního systému iOS 10 může iPhone 7/Plus nabídnou nesrovnatelně lepší hodnoty, než jakými disponuje současná generace. Pochopitelně se bavíme v teoretické rovině, nicméně s přihlédnutím na vývoj mobilní elektroniky nelze očekávat ani nic jiného.

Dlouholetí uživatelé produktů Apple navíc moc dobře vědí, že americký výrobce nejde cestou omračujících parametrů a daleko raději své novinky srovnává s předchozími modely. Na závěr je vhodné dodat, že zprávy pocházející z čínských webů je třeba interpretovat s jistou dávkou skepse. Nezřídka jde pouze o spekulace vycházející z velmi nevěrohodných zdrojů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button