AktualityNovinky

iPhone 6s údajně nabídne Full HD displej, 6s Plus se pochlubí rozlišením 2K

Za posledních pár let nám Apple již několikrát ukázal, že nehraje přebíjenou v počtu výpočetních jader či megapixelů u fotoaparátu. Místo toho velmi pečlivě zvažuje své možnosti a trpělivě vyčkává, než každá technologie dozraje do správného stádia. Zdárným příkladem je úhlopříčka displeje, která se až v loňském roce přehoupla přes mytologickou hranici čtyř palců. Stalo se tak v době, kdy ostatní konkurenti dávno nabízeli své obří smartphony s velikostí balancující na hranici menších tabletů. Prodejní výsledky za poslední čtvrtletí nám však jasně ukázaly, jak moc se tento krok Applu vyplatil.

iPhone-6s-main

V druhé polovině letošního roku je očekáván nástup „eskové” řady, která podle neoficiálních zdrojů přinese vylepšení v oblasti zobrazovací technologie. Na populární čínské síti Feng se vyrojily spekulace o rozlišení modelu 6s a 6s Plus. Menší z rodiny jablečných telefonů údajně nabídne 1080 x 1920 pixelů, přičemž větší iPhone 6s Plus se pochlubí panelem s rozlišením 2K. Ačkoliv se tato tvrzení snaží tvářit věrohodně, z našeho úhlu pohledu příliš nekorespondují s produktovou politikou Applu.

iPhone-6-Plus

Stejný zdroj opět potvrdil přítomnost 12Mpx fotoaparátu z dílen Sony. Mezi jeho hlavní přednosti má patřit technologie RGBW. Ta přidává oproti klasickému RGB bílý subpixel, čímž kompenzuje menší velikost pixelů a přidává na výsledné kvalitě za zhoršených světelných podmínek. Kalifornský výrobce měl údajně v plánu integrovat tento typ fotoaparátu již v současné generaci, nicméně podle zákulisních informací se rozhodl pro roční odklad, aby tím eliminoval případné problémy. Zřejmě nechtěl riskovat možná rizika, která by se negativně podepsala na celkovém vnímání finálního produktu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button