AktualityNovinky

Další iPhone dostane více paměti a nejlepší procesor od Samsungu

Korejský deník Korea Times přišel s informací, že Apple je aktuálně v jednání se společností Samsung, u které poptává flashová úložiště pro další iPhone. Jihokoresjký gigant by tak měl nahradit firmy Toshiba, SK Hynix a SanDisk, které se starají o dodávky do modelů iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Zpráva také uvádí, že Apple plánuje změnu v nabízených kapacitách. Podle všeho se tak dočkáme vyřazení 16GB varianty, kterou nahradí základní modely s 32 GB úložištěm. Probíhající jednání se aktuálně točí okolo cen a testovacích dodávek. Samsung se má dále postarat o výrobu nového procesoru Apple A9. Kalifornský výrobce chce zřejmě využít technologie FinFET s 14nm architekturou.

a9Pokud se tak skutečně stane, iPhone 6s se pochlubí skutečně impozantním výpočetním výkonem, který posune dosavadní standardy na zcela novou úroveň. V podstatě by se mohlo jednat o derivát procesoru Exynos 7420, který se nachází v modelu Samsung Galaxy S6. V současné době se jedná o absolutní špičku na poli mobilních čipsetů a je tedy logické, že Apple má o tuto technologii zájem. Pokud se vyplní i dřívější spekulace o implementaci displeje s haptickou odezvou Force Touch, bude iPhone 6s více než pouhou evolucí.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button