Novinky

iPhone 15 nabídne silnou integraci s Vision Pro. Do výbavy proto dostane novou generaci UWB čipu

Apple představil tento měsíc Vision Pro – další ze zlomových produktů, který má solidní šance změnit změnit náš pohled na okolní svět. A to doslova. Síla Apple produktů obecně tkví ve vzájemné provázanosti, takže asi nikoho nepřekvapí, že chystaný iPhone 15 bude na kooperaci s Vision Pro náležitě připraven.

Podle nejnovější zvěstí se inženýři letos zaměřili na zásadní vylepšení hardwaru v oblasti bezdrátové konektivity. Připravovaný iPhone 15 (Pro) má údajně dostat zbrusu nový modul pro Wi-Fi a především UWB. Za touto zkratkou se ukrývá ultrašikopásmový čip. Tím disponuje také stále aktuální modelová řada iPhone 14 ve variantě U1. Další generace UWB má být ale mnohem přesnější a spolehlivější díky přechodu z 16nm na 7nm výrobní technologii.

Současný čip U1 najdeme kromě iPhonu také v Apple Watch Series 6 a novější, lokalizátorech AirTag, AirPods Pro či nových HomePodech. V Apple ekosystému mají UWB čipy řadu úloh a funkcí jako je například přesná lokalizace v prostoru, posílání souborů přes AirDrop a další.

zdroj: Richard Streit | CeskyMac.cz

Část odborné komunity věří, že UWB technologie bude zásadní také v případě Vision Pro, kde umožní lepší spolupráci s různými Apple produkty. Osobně si dokážu představit, že iPhone může v kombinaci s Vision Pro fungovat jako precizní polohovací zařízení či jako další forma vstupní periferie.

V kuloárech se také v hojné míře diskutuje o nasazení Wi-Fi 7, jelikož obsah pro virtuální a rozšířenou realitu je datově náročný, což s sebou logicky nese vyšší požadavky na propustnost bezdrátových sítí. Jde pouze o mou domněnku, ale mám silné tušení, že iPhone bude hrát při používání Vision Pro velmi důležitou roli. A pokud se tak skutečně stane, rychlé a stabilní bezdrátové spojení bude v tomto ohledu naprosto klíčovou záležitostí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button