Novinky

iPhone 11 a Google Pixel 4 v testu kamer: rival Applu nedokázal srovnat krok

Největším lákadlem jinak pouze lehce upgradovaných iPhone 11 a iPhone 11 Pro se měly stát jejich kamery. V Applu opatřili svému nejdůležitějšímu produktu druhou, respektive třetí čočku a výrazně zapracovali na focení při zhoršených světelných podmínkách. Zkušenosti majitelů nejnovějších jablečných smartphonů ukazují, že nové iPhony patří v oblasti focení mezi to nejlepší na trhu. Jiný výsledek si Apple ostatně vzhledem ke svému postavení nemůže dovolit. Je však iPhone při focení v noci tím úplně nejlepším?

Google Pixel 4 vlevo, iPhone 11 vpravo.

Donedávna byl za krále noční fotografie označován Google Pixel 3. Ten už se ovšem pomalu chystá do smartphonového důchodu a jeho místo zaujímá Google Pixel 4. Web PC World minulý měsíc foťáky iPhonu 11 a Google Pixel 3 srovnal. Zařízení z Cupertina zvítězilo na plné čáře. Redaktoři jej ovšem porovnávali s telefonem, který byl fakticky o jednu generaci starší, takže úplně férový boj to nebyl. S představením Google Pixel 4 už je ovšem situace jiná, takže výrobky dvou technologických rivalů můžeme srovnat spravedlivěji.

Google Pixel 4 vlevo, iPhone 11 vpravo.

Testu se tentokrát ujal magazín MacWord. “Ještě před sebou máme další testování než vyhlásíme konečný verdikt, prvotní výsledky ale ukazují, že je to těžký boj. U Pixelu jsme testovali vylepšený režim Night Sight proti iPhonu 11 a jeho režimu Night Mode, abychom viděli, která kamera dokáže zachytit lepší snímky. Zatím to ale vypadá, že výsledky jsou poněkud jednostranné,” uvádí MacWorld. 

Apple se chystá vytáhnout tajné eso z rukávu a naplno to rozjet s rozšířenou realitou

Při představení nového iPhonu se v zákulisí spekulovalo o tom, že Night Mode je v podstatě jen pokus o dohnání nočního režimu z Google Pixel 3. Předpokládalo se proto, že v nové generaci Google schopnosti svého zařízení povznese ještě mnohem dál. To se ale očividně nestalo. Redaktoři se totiž shodli na tom, že iPhone 11 zvládá ve špatných světelných podmínkách pořizovat lepší snímky. 

Celou galerii testovacích snímků si můžete prohlédnout zde.

Štítky

Doporučené články

2 Komentáře

  1. To by snad ani nebyl Google kdyby pustil odladěny telefon do prodeje… Každý rok něco, mám pocit že to snad Google děla schválně. Proto můj názor je koupit si Pixel až za půl roku kdy vychytají všechny chyby a příjemný bonus bude levnější :-). Tím nechci říci že potom všechny strčí do kapsy přece mu chybí Ultra Wide objektiv a ve videu je iphone naprostá špička… ale ten Night Sight se zlepší. Chtěl jsem upgrade na pixel 4 ale nic moc nového nepřinesl tak snad až příští rok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close