AktualityNovinky

iOS 9 vdechne nový život starým zařízením

Příští generace iOS 9 a OS X se podle mnohých spekulací spíše než na nové prvky a inovace bude soustředit na zvýšení výkonu a stability. To znamená, že s novým operačním systémem by mohl pookřát například před 4 lety vydaný iPhone 4S nebo o rok novější iPad mini. Ty už totiž mívají s nejnovějším iOS 8 problémy. U Apple dokonce uvažují o “osekané” verzi nového systému právě pro tyto modely. Což doposud vůbec bylo zvykem, spíše bylo běžné, že Apple své starší telefony už nechával bez podpory. Oznámení podpory pro zařízení s čipem A5 je tedy poměrně překvapující.
Snímek obrazovky 2015-05-23 v 17.40.37
Další novinkou by měla být možnost rozdělit si u iPadu obrazovku, to umožní v jednu chvíli pracovat s více aplikacemi. Tedy prvek, který zatím v iOS na rozdíl od Androidích tabletů chyběl. Dá se také očekávat posílení bezpečnosti systému. Například větší ochrana proti malware.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Podle mě začíná Applu docházet, že tohle je další způsob, jak svým zákazníkům nabídnout trochu něco víc, než třeba uživatelům Androidu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button