Novinky

Apple v tom není sám: Intel plánuje rozhraním USB-C nahradit 3,5mm konektor

Ať už se nám to líbí nebo ne, 3,5mm audio konektor začíná být výrobcům mobilní elektroniky na obtíž. Neustále sílící trend ztenčování spěje do bodu, kdy bude nutné zdířku na sluchátka nutné odstranit. Na tuto skutečnost ostatně naráží opakující se zvěsti o iPhonu 7. Na stranu Applu se nově přiklání Intel, který zastává obdobné stanovisko, podle něhož je audio jack přežitkem a je nutné ho nahradit.

Inženýři Intelu jsou přesvědčeni, že USB-C nad 3,5mm konektorem zvítězí. Digitální rozhraní nabízí mnoho výhod a to včetně potenciálního přidávání chytrých funkcí do sluchátek. Jednou z reálných možností je například integrace teploměru či budoucí aktualizace vylepšující celkové schopnosti. Velikou roli pochopitelně hrají fyzické proporce USB-C konektoru, ovšem i zde existuje předpoklad, že v následujících letech půjde o překážku, kterou bude nutné opět vyřešit.

iphone-7-lightningJiž nyní USB-C podporuje analogový přenos zvuku přes postranní piny konektoru. Intel však dospěl do fáze dokončování standardu pro digitální přenos, jehož finální podoba bude ohlášena ve druhém čtvrtletí letošního roku. Z doposud známých funkcí víme o automatickém rozpoznání připojeného zařízení. Další podrobnosti Intel zatím drží pod pokličkou.

Je velice pravděpodobné, že v Intelu se připravují na rozpoutání revoluce, která je od Applu a jeho iPhonu 7 postrádající 3,5mm konektor očekávána. Jestli má někdo v IT světě dostatečný kredit na to, aby si mohl dovolit podobně razatní krok, je to právě Apple a jeho působivá schopnost obhajoby všeho, co uzná za vhodné.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Jednou to přijít muselo a vážně se divim, že až v roce 2016. Audiofiláci budou určitě nadávat, ale mě se to líbí. Doba bezdrátová konečně přichází 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button